Muži zvítězili i ve 2. kole extraligy !

I ve 2. kole extraligy mužů v atletice, které se uskutečnilo v sobotu 7.6.2008 na Julisce - stadionu pražské Dukly, jsme dokázali porazit ostatních 9 družstev a zopakovat tak týden starý triumf z Ostravy-Vítkovic. Dopředu jsme však očekávali, že se na nás Dukla Praha nachystá hlavně proto, že bude v domácím prostředí. Skutečnost byla taková, že nakonec jsme vyhráli "jen" o 15 bodů (před týdnem o 27), ale vedli jsme průběžně již od 1. disciplíny a v dalším průběhu před sebe již nikoho nepustili.

Na stadionu panovalo téměř ideální atletické počasí, což vedlo k řadě výborných výkonů na úrovni národních rekordů či splnění olympijských limitů. Zejména sprinty a skok daleký patřili k ozdobám tohoto kola extraligy.

Kromě nového českého rekordu 20,60 vt. na 200m v podání Jiřího Vojtíka a třetího historického výkonu na 100m v podání Lukáše Mila - 10,27 vt., k nim patřila i dálka Romana Novotného. Ten po úvodním zajišťovacím pokusu 764cm, předvedl několik dlouhých pokusů s přešlapem a v pátém pokusu dolétl na značku 820 cm ! Bohužel ho znohodnotil vítr o síle 3,3 m/s. Posledním pokusem však poprvé v kariéře pokořil skokem dlouhým 801 cm osmimetrovou hranici regulérně. Zároveň tím  také vytvořil nový klubový rekord a na 4 cm se přiblížil B-limitu pro účasti na OH v Pekingu.

Další vítězství vybojovali čerstvý čtyřicátník Róbert Štefko v běhu na 5000m, když dosáhl letošního českého maxima 14:29,03 min. Z vítězství se radoval také Pavel Sedláček, když na "odloučeném pracovišti" v Ruzyni hodil kladivem 74,33 m, Miloš Holuša v chůzi na 20 km za 1:29:47 hod. a štafeta A na 4x100m ve složení Čech, Klvaňa, Novotný a Šmotek zaběhla čas 41,37 vt., což je nový klubový a krajský rekord.

Druhá místa obsadili - příkladný bojovník Jaroslav Růža v běhu na 800m časem 1:48,84 min., když celou trať opět rozběhl, odtáhl a ve finiši těsně podlehl Hrstkovi, dále Jan Čech na vysokých překážkách časem 14,16 vt., dále Vladimír Bartůněk v běhu na 1500m časem 3:55,14 min., Miro Vanko na 5000m časem 14:30,79 min., Zdeněk Medlík v běhu na 3000 m př. časem 9:07,72.

Třetí místo vybojoval Filip Klvaňa ve vyrovnaném běhu na 400m, když dosáhl času 47,39 vt. Čtvrtá místa obsadili Jaroslav Růža na 400 m př.- 51,76 vt., když výborných finišem předstihl na šachovnici slávisty Habáska a Šimánka, dále Matúš Janeček na 110m př. časem 14,22 vt. a Tomáš Blaha v běhu na 5000m v novém osobním rekordu 14:46,91 min.

Další kvalitní výkony a umístění předvedli Rudolf Götz na 200m, když časem 21,19 vt. obsadil 5. místo a současně vytvořil i nový klubový rekord. Pátý doběhl také Vladimír Bartůněk na 800m v čase 1:49,49 min, což je na setinu stejně jako před týdnem v Ostravě a hned za ním v novém osobním rekordu 1:49,80 Braňo Bundzík. Pátý byl také Daniel Fekl na 5000m v čase 14:52,37 min.

Adrian Novosád si vytvořil osobní rekord, když  obsadil v běhu na 110m př. šesté místo časem 14,39 vt. a Milan Pírek dosáhl stejného umístění ve skoku dalekém za 746 cm. Šestá doběhla také štafeta B na 4x100m (Janeček, Čelko, Novosád, Pírek) v čase 42,61 vt..

Tomáš Čelko vybojoval na 400 m př. sedmé místo časem 53,07 vt. a stejně tak i Honza Kreisinger na 5000m časem 15:21,94 min a štafeta na 4x400m (Čelko, Bundzík, Medlík a Dvořák) v čase 3:22,09 min. V trojskoku se umístili Milan Pírek a Roman Novotný na 7. resp. 9. místě za výkony dlouhé 14,90 a 14,73m.

Osmé místo obsadil Jaroslav Žitňanský za hod diskem dlouhý 54,06m a ve vrhu koulí obsadil výkonem 15,73m  9. místo. V běhu na 200m skončil Filip Klvaňa na 9. místě výkonem 21,49 vt., stejně jako v běhu na 1500m Pavel Dvořák za 3:57,52. Osobní rekord si vytvořil na 110m př. Petr Klus, když je přeběhl za 14,87 vt.

V bodování jednotlivých disciplín byl nejúspěšnější běh na 5000m, kde naši borci získali celkem 37 bodů !

Radost z dalšího extraligového úspěchu kalí jen nepříjemná skutečnost, že Romanovi Novotnému byl z parkoviště u stadionu odcizen v průběhu závodu jeho nově zakoupený stříbrný Superb.

Výsledky 2. kola extraligy: 1. Kroměříž 10/194, 2. Dukla 9/179, 3. Slavia 8/163, 4. Olymp Praha 7/123, 5. Kladno 6/118, 6. Univerzita Brno 5/112.5, 7. AC Turnov 4/93.5, 8. Hvězda Pardubice 3/70, 9. Spartak Praha 4 2/50, 10. Vítkovice 1/17

Výsledky po 2. kole - 1. Kroměříž 20, 2. Dukla 18, 3. Slavia 16, 4. Kladno 13, 5. Olymp 13, 6. Uni Brno 10, 7. AC Turnov 7, 8. Hvězda Pardubice 7, 9. Spartak Praha 4 3, 10. Vítkovice 3