Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muži vyhráli základní část extraligy !

29. 6. 2008

Základní část Česká spořitelna extraligy mužů a žen v atletice se uzavřela poslední červnovou sobotu na atletickém stadionu „Sletiště“ v Kladně.

Naše družstvo mužů odjíždělo potvrdit předchozí dvě vítězství v poněkud obměněné sestavě, kdy kvůli zdravotním indispozicím nemohli nastoupit Jan Čech, Filip Klvaňa, Miro Vanko, Jan  Kreisinger a Daniel Fekl. Tím dostal poprvé příležitost zúčastnit se extraligových bojů vícebojař Pavel Havlíček, dále Honza Bláha, Martin Frei a znovu také David Nerud.
 
Očekávalo se, že další případné vítězství se nebude rodit nějak jednoduše, ale samotný průběh byl jako přes kopírák z předchozích dvou kol – od první disciplíny jsme byli na čele a tam také vydrželi až do úplného konce.
 
Výborně se vedlo Romanovi Novotnému, který tradičně zvítězil v dálce, tentokráte výkonem 798 cm, přičemž všemi svými pokusy opět těsně atakoval olympijský limit 805 cm. Další své představení předvedl ve výšce, kde výkonem 215 cm vytvořil nový klubový rekord a zároveň vybojoval 2. místo za vítězným "specialistou" Svatoslavem Tonem. V trojskoku potom přidal 4. místo za 15,24 m, což je znovu jeho letošní maximum. Celkem tedy nasbíral i s body za štafetu 29,25 bodu.
 
Další vítězství přidali ve svých disciplínách Miroslav Guzdek, který se letos premiérově představil v hodu oštěpem a bylo z toho pěkných 75,20 m. V hodu kladivem nenašel přemožitele Pavel Sedláček, jež své náčiní poslal do vzdálenosti 72,75 m.
 
Cenná 2. místa obsadili kromě Romana Novotného ještě Matúš Janeček, který v novém osobním rekordu 13,92 vt. pořádně prohnal reprezentanta Standu Sajdoka, dále ostřílený Róbert Štefko v běhu na 5000m časem 14:45,53 min, štafeta A na 4x100m (Janeček, Pírek, Novotný, Götz), Zdeněk Medlík ve steeplu za 9:12,93 min., Miloš Holuša v chůzi na 10 km časem 44:04 min. a překvapivě také David Nerud v běhu na 800m časem 1:53,07 min., když vytěžil z toho že běh A běžel kvůli taktizování pomaleji než jeho běh B.
 
Velmi dobrá třetí místa vybojovali Rudolf Götz v běhu na 200m časem 21,69 vt. a Roman Bílek v chůzi na 10 km časem 45:16 min.

 

Výsledky:
3. kolo:
1. AK Kroměříž 204 bodů, 2. Dukla Praha 161,5, 3. Slavia Praha 156, 4.Univerzita Brno 125, 5. Olymp Praha 103, 6. Tepo Kladno 102,5, 7. Spartak Praha 4 83, 8. Turnov 75, 9. Pardubice 52, 10. Vítkovice 45.
Celkově: 1. Kroměříž 30, 2. Dukla Praha 27, 3. Slavia Praha 24, 4. Olymp Praha 19, 5. Kladno 18, 6. Univerzita Brno 17, 7. Turnov 10, 8. Pardubice 9, 9. Spartak Praha 4 7, 10. Vítkovice 4.

100 m: 1. Schiller (Slavia Praha) 10,58, 200 m: 1. V. Šulc (Spartak Praha 4) 21,09, 400 m: 1. Repčík (Univerzita Brno) 46,95, 800 m: 1. Belada (Olymp Praha) 1:52,84, 1500 m: 1. Šneberger (Dukla Praha) 3:42,25, 5000 m: 1. Mikulenka (Vítkovice) 14:40,19, 110 m př.: 1. Sajdok (Dukla Praha) 13,83, 400 m př.: 1. Uhlík (Slavia Praha) 50,16, 3000 m př.: 1. Kučera (Univerzita Brno) 09:06,42, výška: 1. Ton (Dukla Praha) 221, dálka: 1. Novotný (Kroměříž) 798, tyč: 1. Balner (Dukla Praha) 540, trojskok: 1. Parlicki (Univerzita Brno) 15,98, koule: 1. Stehlík (Dukla Praha) 19,77, disk: 1. Marcell (Dukla Praha) 60,66, oštěp: 1. Guzdek (Kroměříž) 75,20, kladivo: 1. Sedláček (Kroměříž) 72,75, 4x100 m: 1. Olymp Praha 46,66, 4x400 m: 1. Pardubice 3:15,86.

Bodování atletů AK Kroměříž:                                   
 1. Roman Novotný             20,25+15,75+29,25 = 65,25 b                        
 2. Jaroslav Růža                16,0 +16,0 + 9,0   = 41,0  b                        
 3. Vladimír Bartůněk         17,0 +15,0 + 5,0   = 37,0   b                          
 4. Rudolf Götz                    17,0 + 6,0 + 13,25= 36,25 b                        
 5. Milan Pírek                     11,25+10,25+ 11,25= 32,75 b                        
 6. Pavel Sedláček                 8,0 +11,0 + 11,0 = 30,0   b                        
 7. Miloš Holuša                    9,0 +11,0 +   9,0 = 29,0   b                        
 8. Matúš Janeček                 8,25+ 8,25+ 11,25= 27,75 b                        
 9. Zdeněk Medlík                 8,0 +10,0 +   9,0 = 27,0   b                        
10. Filip Klvaňa                    10,25+12,75+     x  = 23,0  b                                  
11. Jan Čech                       10,25+11,75+     x   = 22,0   b                      
12. Jaroslav Žitňanský          9,0 + 5,0 +   7,0 = 21,0   b                      
13. Robert Štefko                  x   +11,0 +   9,0 = 20,0  b                      
14. Tomáš Čelko                    6,25+ 6,25+   6,75= 19,25 b                      
15. Tomáš Blaha                    5,0 + 7,0 +   6,0 = 18,0   b                      
16. Pavel Dvořák                   8,0 + 3,0 +   6,0 = 17,0   b                     
17. Adrian Novosád              6,25+ 6,25+   4,0 = 16,5   b                      
18. Roman Bílek                    8,0    + 0,0 +   8,0  = 16,0   b                      
19. Branislav Bundzík           3,0 + 6,0 +   3,75= 12,75 b                      
20. Miroslav Guzdek                x   +    x   + 11,0 = 11,0   b                      
21. David Nerud                    0,0 +    x   + 10,75 =10,75 b                                  
22. Miloslav Konopka            9,0 +    x   +     x    = 9,0   b                      
22. Miroslav Vanko                  x   + 9,0 +     x    = 9,0  b                                  
22. Igor Gondor                    6,0 + 0,0 +   3,0   = 9,0   b
25. Martin Frei                      2,0 +    x   +   5,0   = 7,0   b
25.  Jan Bláha                       x   +    x   +   7,0   = 7,0   b
27. Daniel Fekl                          x   + 6,0 +    x     = 6,0   b
27. Jaroslav Šmotek              3,25+ 2,75+    x     = 6,0   b
29. Pavel Havlíček                    x   +   x    +   5,0   = 5,0   b
30. Jan Kreisinger                 0,0 + 4,0 +    x     = 4,0   b
31. Petr Klus                        x   +   x    +   3,75 = 3,75 b
 

Náhledy fotografií ze složky 3. kolo extraligy