MISTROVSTVÍ SVĚTA V KROSU - Milan Kocourek doběhl na 53. místě

V neděli 24. prosince se v polském Bydgosczi uskutečnilo Mistrovství světa v krosu. V kategorii mužů reprezentoval Českou republiku Milan Kocourek, v současnosti náš nejlepší běžec - loňský šestinásbný mistr ČR.

Milan se na vrcholnou světovou soutěž kvalifilkoval úspěšným vystoupením na prosincovém Mistrovství Evropy, kde obsadil výborné 12. místo.

V Bydgozsci se představila kompletní světová špička, včetně  bezkonkurenčních běžců z afrických náhorních planin.  V ní si Milan Kocourek, alias "Koci", vedl velmi dobře, když doběhl v polovině startovního pole, na 53. místě v čase 34:50 min

Zvítězil Keňan Japhet Kipyegon Korir (32:45 min.) před Etiopanem Mergou (32:51) a Eritrejcem Medhinem (32:54).