Blaha a Gerych reprezentovali ČR na MS v běhu do vrchu

První zářiový víkend se ve Slovinském Kamniku uskutečnilo Mistrovství světa (dříve Světový pohár) v běhu do vrchu. Českou republiku na něm reprezentovala i dvojice běžců AK Kroměříž - Tomáš Blaha a David Gerych, kteří si účast vybojovali na národním kvalifikačním závodu na Kralickém sněžníku.

Obrazek

Na 12-ti kilometrové trati s celkovým převýšením 1295m si nejlépe vedli běžci z Afriky, kteří obsadili prvních šest míst. Vyhrál Eritrejec Gashasghi v čase 56:25 min. Z Čechů byl nejlepší na 28. místě Jan Havlíček (1:02:10 hod.) Tomáš Blaha doběhl na 80. místě (1:06:46) a David Gerych na 86.místě (1:07:22). Družstvo mužů ČR obsadilo 12. místo, tj. uzavřelo první polovinu startujících družstev.  Závodu mužů dokončilo celkem 149 běžců.