Na Silvestrovském běhu v Peuerbachu Kreisinger šestý, v Přerově vyhrál Blaha

Silvestrovský den byl jako obvykle protkán řadou silničních běhů. V rakouském Peuerbachu obsadil v náročné mezinárodní konkurenci Jan Kreisinger pěkné 6. místo. na trati délky 6,8 kilometru doběhl jako druhý z Evropanů časem 19:39 min. Lepší byl jen domácí Günther Weidlinger (19:10). V závodě zvítězil časem 18:53 min. Maročan El-Quady, druhý skončil Etiopan Regasa Zalalem-Bacha (19:06) a třetí byl jeho krajan Lema Abera-Chane (19:08). Honzovi se podařilo nechat za sebou řadu zvučných jmen, např. Keňana Ezekiela Kemboie.

Výsledky Peuerbach

Na jednom z tuzemských závodů, v Přerově, obhájil své loňské prvenství Tomáš Blaha, který 8 km trať zdolal v čase 29:54. Jako čtvrtý doběhl Tomáš Neradil (31:23) a šestý byl Petr Veselý (31:45), který zvítězil v kategorii M40. V této kategorii obsadil pěkné třetí místo i manažer našich běžců Ondřej Němec (36:46), který však již spadá do kategorie M50, jež nebyla v Přerově vypsána.

Výsledky Přerov

Na Silvestra se běželo i v Praze, kde na trati 3,4 km obsadil náš specialista chodec, Lukáš Pazdera, 15. místo časem 13:08 min.