Na Hulmenské desítce ovládli naši běžci všechny kategorie, Bajza a Dorazilová v traťových rekordech

V sobotu 28.ledna se v Hulíně konal 7.ročník Hulmenské desítky. Zúčastnila se jí i řada našich běžců, kteří nakonec ovládli všech pět kategoríí. V traťových rekordech zvítězili Jakub Bajza a Jana Dorazilová.

Za slunného a mrazivého počasí se na start postavil rekordní počet 103 běžců a běžkyň, mezi nimi i běžci AK Kroměříž. Hned po startovním výstřelu šel do čela tendem Bajza-Blaha. Ostré tempo však tandem záhy rozdělilo a do cíle doběhl jako první Jakub Bajza v novém traťovém rekordu 32:07 min. Obhájil tak své vítězství z loňského roku, Tomáš Blaha za ním zaostal o 29 vteřin, dočkal se však vítězství v kategorii nad 35 let.

V kategorii žen nenašla přemožitelku a naprosto suverénně zvítězila Jana Dorazilová, které v cíli scházelo pouhých 9 vteřin k překonání hranice 39 min. Časem 39:09 min. však vylepšila svůj stávající traťový rekord.

Výbornou výkonnost prokazuje v poslední době Ondřej Němec, který s přehledem zvítězil ve veteránské kategorii nad 50 let časem 37:47 min. A opět zdolal svého svěřence Oldřicha Jasenského (37:55).

Na 52. místě doběhl ještě Filip Vrága za 44:05 min. Dosažené časy mohly být dokonce ještě lepší, protože běžci na svých Garminách naměřili zhruba o sto metrů víc.