Róbert Štefko mistrem ČR v maratónu, Marie Dostálová třetí !

Dnes se uskutečnil 14. ročník Pražského mezinárodního maratonu, v rámci kterého se konalo i 39. mistrovství České republiky v maratónu.

Po zkušeném výkonu si pro titul doběhl náš Róbert Štefko, jenž docílil času 2:23:53 hod. Protože opět panovalo na poměry maratónu teplé počasí, zvolil Robo pozvolný začátek a v první polovině závodu figuroval na průběžném 3 místě za Danielem Orálkem a Janem Novákem. Ti však postupně podlehli svému tempu a zkušený Robo Štefko si neohroženě, s více než 4-ti minutovým náskokem doběhl pro titul mistra ČR. Tímto výkonem zároveň obsadil celkové 15. místo, což je s přihlédnutím k tomu, že se rozhodl běžet tento závod teprve před 14 dny, vynikající výsledek !

Mezi ženami jsme měli zastoupení díky Marii Dostálové, která v mistrovském závodě obsadila časem 3:11:04 skvělé třetí místo ! V celkovém hodnocení  dosáhla v kategorii žen tímto výkonem na krásné 15. místo.

Závodu se zúčastnil i Filip Vrága, který zdolal maratónskou trať v čase 3:33:16 hod. Tento výkon pro něj znamenal 29. místo v mistrovském závodě.

Celkovým vítězem 14.ročníku Pražského mezinárodního maratonu se stal keňan Kenneth Mungara časem 2:11:06, před svými krajany Elijahem Sangem (2:12:15) a třetím B. Kiplagatem (2:13:38).

V ženách zvítězila ruska Julamanová (2:31:43), před keňankami Kimuriaovou (2:35:35) a Kwambaiovou (2:37:51).