MČR v maratonu (Volkswagen Maraton Praha) - Homoláč mistrem, Dorazilová v osobním rekordu čtvrtá

Jiří Homoláč se stal mistrem ČR v maratonu, které sekonalo v rámci Volkswagen Maratonu Praha. Ten se běžel napříč pražskými ulicemi v neděli 12. května. Výborného výsledku dosáhla i Jana Dorazilová, která obsadila mezi ženami v rámci MČR výborné 4. místo a podruhé v životě stlačila čas pod 3 hodiny.

Jirka Homoláč si po loňském debutu v tomto závodu, kdy obsadil 5. místo, letos doběhl pro mistrovský titul suverénně. Svěřenec Jiřího Sequenta sice časem 2:21:37 hod. mírně zaostal za loňským časem, ale získal svůj první mistrovský titul a zrovna v maratonu, což je na jeho věk 23 let pozoruhodné.

V závodě žen si velmi dobře počínala Jana Dorazilová, které se podruhé v životě povedlo pokořit uznávanou hranici 3 hodin a v novém osobním rekordu 2:59:53 hod. obsadila v rámci mistrovství republiky výborné 4. místo!

I ostatní naši běžci si vedli dobře. Pro radost již běhající Róbert Štefko si časem 2:52:04 hod. doběhl pro 3. místo mezi veterány. Oldřichovi Jasenskému se taktéž podařilo stlačit čas pod 3 hodiny (2:59:56 hod.). Tomáš Neradil se tentokrát nedostal pod 3 hodiny, ale čas 3:09:30 hod. je solidní.

Svůj první maraton v Praze absolvoval Radim Stehlík a na to, že se vydal do Prahy ve čtvrtek na kole (!!!) dosáhl velmi dobrého výkonu 3:05:06 hod.  Jeho manželka Jitka Stehlíková dokončila svůj 11. maraton v čase 4:04:30 hod., ale jí nešlo v tomto ročníku ani tak o výkon, nýbrž o cosi ušlechtilého.