Jdi na obsah Jdi na menu

Kocourek v novém halovém klubovém rekordu na 3000m, Pírek, Muchová, Klus a Gremlica mají medaile z Mistrovství Moravy

První únorový víkend se urodila opět řada dobrých výkonů a výsledků našich atletů a atletek. Z nich vyčnívá nový klubový halový rekord 8:04,78 min. Milana Kocourka v běhu na 3000m, který překonal 3.2. na mezinárodním mítinku Gugl Indoor 2011 v rakouském Linci. Tímto časem zaostal o necelých pět vteřin za limitem na halové ME v Paříži.

Na Mistrovství Moravy a Slezska, které se tradičně uskutečnilo v sobotu 5.2. v bratislavské hale Elán, získal Milan Pírek titul ve skoku dalekém, když jeho nejdelší skok měřil 748 cm. Výborně si počínala i Zuzana Muchová, která získala stříbro v běhu na 60m překážek a časem 9,19 vt. navíc překonala klubový halový rekord žen. To se jí povedlo mimo jiné již v rozběhu. Petr Klus byl bronzový na stejné trati mužů a i on si časem 8,36 vt. vylepšil o jednu setinu osobní rekord z roku 2009. Výborně si vedl i junior František Gremlica, který vybojoval časem 7,28 vt. v nejkratším sprintu na 60m stříbro. Přičemž již v rozběhu překonal osobní i klubový halový rekord juniorů (7,25 vt.).

Na přeborech Libereckého kraje v Jablonci nad Nisou zvítězil Zdeněk Medlík v běhu na 1500m časem 3:59,21 min.  Na přeborech Ústeckého kraje se povedlo to samé Vladimíru Tuláčkovi, když ve vrhu koulí dosáhl výkonu 17,22 m. Oba dva však startovali mimo soutěž.

Romanovi Novotnému se na mítinku Sparkassen Cup ve Stuttgartu nepovedl útok na limit pro halové ME v Paříži, když ve stejný den předvedl naprosto stejný výkon jako jeho tréninkový parťák Milan Pírek, tj. 748 cm.