Dominik Sokola stříbrný v oštěpu na Hrách 5. letní olympiády dětí a mládeže ČR

Hry 5. letní olympiády dětí a mládeže ČR proběhly nedaleko, v hanácké metropoli Olomouci. Jedná se o podnik, který svým významem a rozsahem přesahuje tradiční mistrovství ČR v atletice, protože se ho neúčastní pouze registrovaní atleti, ale také mládež provozující ostatní sporty. Zlínský kraj reprezentovala pod vedením Vítězslava tesaříka i skupina kroměřížských mladých atletů - Dominik Sokola, Jakub Gremlica, Zuzana Vagalová, Kamila Houšťavová, Tomáš Pastyřík a Eliška Labudová.

Z této šestice si nejlépe počínal Dominik Sokola, který získal v 3. den soutěží pro Zlínský kraj vůbec první medaili a to stříbrného lesku!  V hodu oštěpem poslal 600 gramů vážící náčiní do vzdálenosti 48,41 m.  Po Evě Šutové, která před lety získala na olympiádě zlato a bronz, tak pro náš klub zkompletoval sadu medailí. Dobře si počínal společně s Jakubem Gremlicou ve štafetě na 4x60m, kde vybojovali 6. místo časem 28,41 vt.  Ve skoku dalekém skočil v kvalifikaci 534 cm.

Jakub Gremlica si zaběhl nový osobní rekord na 300m, když v rozběhu dosáhl na 4. místo časem  39,27 vt. Jako člen štafety Zlínského kraje na 4x60m obsadil 6. místo a byl také členem štafety na 3x300m, která časem 1:57,81 min. obsadila 7. místo.

Tomáš Pastyřík byl členem štafety mladších žáků na 4x60m, která obsadila pěkné 4. místo.

Kamila Houšťavová si zaběhla v rozběhu na 300m také nový osobní rekord 45,75 vt. a byla členkou štafety Zlínského kraje na 3x300m, která skončila časem 2:15,80 min. devátá.

Zuzana Vagalová dosáhla ve skoku vysokém výkonu 148 cm, což na postup do finále nestačilo.  Eliška Labudová neprošla kvalifikací ve vrhu koulí starších žákyň.