Jdi na obsah Jdi na menu
 


I 2.kolo extraligy jsme s přehledem vyhráli, padly 3 klubové rekordy a Roman Novotný se kvalifikoval na ME v Barceloně

7. 6. 2010

Na 2.kole extraligy jsme potvrdili dominanci v soutěži družstev. V konečném součtu se nám podařilo nashromáždit celkem 258 bodů a tím vytvořit nový klubový rekord.  A to jsme ještě nepostavili obě štafety.

Na Strahovském stadionu padly i tři klubové rekordy, o které se postaraly Petr Szetei v běhu na 200m (20,94), Adam Ptáček ve skoku o tyči (520cm) a Ondřej Hanuš v trojskoku výkonem 15,64 cm. Navíc Roman Novotný splnil kvalifikační limit na Mistrovství Evropy v Barceloně, když vyhrál skok daleký výkonem 806 cm.

Největší měrou se o vítězství zasloužili Petr Szetei, který nenašel přemožitele na 200m a byl druhý  na 400m (46,80). Dále Antonín Žalský zvítězil ve vrhu koulí výkonem 19,93 cm a byl druhý v hodu diskem 58,14 m. Jimmy Adar vyhrál půlku za 1:47,10 min. a byl druhý na 1500m (3:44,91 min.). Všichni tři získali pro družstvo shodně po 24 bodech.

Pascal Mombo Sarwatt „udělal“ 17 bodů za 2. místo na 3000m (8:23,79) a třetí byl na 1500m (3:45,81).

Michal Uhlík zvítězil na 400m př. časem 50,93 vt. a Roman Novotný se výkonem 806 cm v dálce kvalifikoval na ME do Barcelony. Oba dva ke svým vítězstvím připočítali +4 body za splnění Entry limitu, což v součtu znamenalo 15 bodů.

Milan Kocourek opět nedal nikomu šanci na trati 1500m, když časem 3:44,31 min. pokořil jak Jimmy Adara, tak i Pascala Sarwatta. Škoda jen, že mu oba dva nerozběhli závod podle předchozí domluvy, podle níž se měl Milan pokusit o překonání limitu na ME. Lze to snad přičíst na vrub tomu, že Adar i Sarwatt přijeli na extraligu přímo z mítinku v Německu a během posledního týdne absolvovali 4 závody, což bylo patrné zejména na Sarwattovi, který byl evidentně unavený.

Druhého extraligového vítězství po sobě dosáhl také oštěpař Jan Syrovátko, když své náčiní poslal do vzdálenosti 75,65m. Druhé místo obsadil Miroslav Guzdek výkonem 73,81m.    

Michal Fiala byl druhý v hodu kladivem, když docílil svého letošního maxima 67,69 m a ve vrhu koulí obsadil 9.místo výkonem 15,25m. V součtu to znamenalo 11 bodů, což se podařilo získat i Igoru Gondorovi za 5. místo v hodu diskem (56,74m) a¨6.místo  v hodu oštěpem (59,29m).

Druhá místa vybojovali ještě Jan Kreisinger v běhu na 3000m př. (9:07,50 min.), Jaroslav Růža na 400m př. časem 51,48 vt. a Matúš Janeček v běhu na 110m př. časem 13,99 vt.

Třetí skončili Ondřej Hanuš v trojskoku výkonem 15,64 cm, Miroslav Pudivítr v hodu diskem (57,92 m) a Miloš Holuša v chůzi na 5000m (21:52,05).

Bodovaná umístění ve 2.kole:

 

  1. Roman Novotný        Dálka               806 cm Entry limit ME +4 body, LIMIT ME

      Antonín Žalský         Koule               19,93    Entry limit ME +4 body

       Michal Uhlík            400 m př.          50,97   Entry limit ME +4 body

       Jimmy Adar             800 m              1:47,10 Entry limit ME +4 body

       Petr Szetei              200 m              20,94   Entry limit ME +4 body, KLUB.rek.

     Milan Kocourek       1500 m             3:44,31

     Jan Syrovátko         Oštěp               75,65 m

 

2.  Petr Szetei                400 m             46,80

     Jimmy Adar             1500 m            3:44,91

     Pascal Sarwat         3000 m             8:23,79

     Matúš Janeček        110 m př.          13,99

     Jaroslav Růža          400 m př.          51,48

     Jan Kreisinger         3000 m př.        9:07,50

     Antonín Žalský        Disk                 58,14

    Michal Fiala              Kladivo             67,69

    Miroslav Guzdek       Oštěp               73,81

 

 3. Pascal Sarwat          1500 m            3:45,81

     Michal Šneberger     3000 m             8:26,13

     Ondřej Hanuš          Trojskok           15,64    KLUBOVÝ rekord

     Miroslav Pudivítr      Disk                  57,92

     Miloš Holuša           5000 m chůze   21:52,05

 

 5. Adam Ptáček           Tyč                  520       KLUBOVÝ rekord        

      Igor Gondor             Disk                56,74

 

 6. Matúš Mentel           100 m             10,85  (w-2,2)    r. 10,76

     Rudolf Götz            400 m               47,22

     Robert Štefko         3000 m             8:34,51 mimo bodování

     Igor Gondor             Oštěp               59,29

 

 7. Vladislav Tuláček     Koule               17,35

     Rudolf Götz             200m               21,48

 8. Michal Kabelka        Výška              205       mimo bodování

 9. Filip Klvaňa             200 m               21,64

     Michal Fiala             Koule              15,25

10. Filip Klvaňa             100 m              10,89    

 

Bodování AK Kroměříž po 2.kole: 

  1.   Antonín Žalský      23,0   +24,0  =  47,0   b           

  2.   Petr Szetei            19,0   +24,0  =  43,0   b 

  3.   Pascal Sarwat       19,0   +17,0  =  36,0   b

  4.   Michal Uhlík          13,75 +15,0  =  28,75 b

  5.   Roman Novotný     11,0   +15,0  =  26,0   b           

  6.   Igor Gondor           14,0   +11,0  =  25,0   b

  7.   Jimmy Adar              x    +24,0  =  24,0   b           

  8.   Milan Kocourek      11,0   +11,0  =  22,0  b

  8.   Jan Syrovátko        11,0  +11,0  =  22,0   b          

10.   Rudolf Götz           12,0  +  9,0  =  21,0   b

11.   Simon Ayeko        20,0  +   x    =  20,0   b

11.   Michal Fiala            9,0  +11,0  =  20,0   b

13.   Miroslav Pudivítr    11,0  +  8,0  =  19,0   b

14.   Jan Kreisinger         9,0  +  9,0  =  18,0   b

15.   Matúš Mentel        12,25 + 5,0  =  17,25 b 

16.   Ondřej Hanuš         9,0   +  8,0  =  17,0   b

16.   Miloš Holuša          9,0   +  8,0  =  17,0   b

16.   Miroslav Guzdek     8,0   +  9,0  =  17,0   b

19.   Matúš Janeček       6,0   +  9,0  =  15,0   b

20.   Michal Šneberger    6,0   +  8,0  =  14,0   b

21.   Vladislav Tuláček    6,0   +  4,0  =  10,0   b           

22.   Jaroslav Růža         x     +  9,0  =    9,0   b

23.   Filip Klvaňa            3,25 +  3,0  =    6,25 b

24.   Adam Ptáček         0,0   +  6,0  =    6,0  b

24.   Martin Frei               ,0   +    x   =    6,0   b

26.   Ladislav Křížek        2,25 +    x   =   2,25  b

27.   Jiří Mužík                 x     +  0,0  =    0,0   b

Celkový bodový stav/Muži

poř. jméno roč. oddíl/stát výkon vítr reg.výkon vítr body
1 KROME   AK Kroměříž 258.00        
2 DUKPR   TJ Dukla Praha 175.00        
3 OLYPR   PSK Olymp Praha 125.00        
4 UNIBR   VSK Univerzita Brno 124.50        
5 ACTUR   AC SYNER Turnov 092.00        
6 HVEPA   Hvězda SKP Pardubice 089.00        
7 SLAPR   ASK Slavia Praha 088.00        
8 SKPLZ   AK ŠKODA Plzeň 083.50        
9 VITKO   AK SSK Vítkovice 063.00        
10 SPPR4   Spartak Praha 4 051.00

 Tabulka extraligy po 2.kole: 

1.   AK Kroměříž                     20  b    ( 508,5 p.b. )

2.   TJ Dukla Praha                   18  b    ( 332,5 p.b. )

3.   VSK Univerzita Brno            15  b    ( 258,5 p.b. )

4.   PSK Olymp Praha               15  b    ( 245,5 p.b. )

5.   Hvězda SKP Pardubice        11  b    ( 178,0 p.b. )

6.   AC Syner Turnov                  11  b    ( 174,5 p.b. )

7.   AK Škoda Plzeň                    7  b    ( 165,0 p.b. )

8.   ASK Slavia Praha                  6  b    ( 159,0 p.b. )

9.   AK SSK Vítkovice                  5  b    ( 134,5 p.b. )

10.   Spartak Praha 4                   2  b    ( 100,0 p.b. )

 

 

Náhledy fotografií ze složky 2.kolo extraligy 2010