Jdi na obsah Jdi na menu

I.liga žen - opět 6. místo, ale řada osobáků !

V sobotu 14.6.2008 se na stadionu TJ Lokomotivy Olomouc uskutečnilo 2. kolo I. ligy mužů a žen. Naše družstvo žen odjíždělo s tajným předsevzetím vylepšit 6. místo z 1. kola v Třinci, kde zažilo svou premiéru v této soutěži.

Nebýt náhlé virózy, která skolila Magdalenu Havlínovou, tak by se to i podařilo. Její "jisté" body scházely v konečném hodnocení, když na pátý AO Slavia Havířov stačilo získat víc jak 6,5 pomocného bodu. Družstvo tak zopakovalo 6. místo z 1. kola. Potěšující ovšem bylo, že  několik atletek si vytvořilo osobní rekordy, přičemž jeden z nich se stal dokonce i rekordem klubovým.

Svými výkony se blýskli především Eva Šutová, Martina Hořáková a hostující závodnice Petra Vašinová.

Eva Šutová si poprvé v sezóně vyzkoušela svou hlavní trať 400m př. a hned z toho bylo vítězství a osobní rekord. Časem 60,71 vt.  se navíc zařadila na průběžné 2. místo juniorských tabulek. Za týden ho bude moci ještě vylepšit na juniorském šampionátu v Praze. Dále si Eva vytvořila kvalitní osobní maximum v běhu na 200m, kde časem 25,59 vt. obsadila 3. místo a zároveň vylepšila svůj nedávný klubový rekord žen. Mezi těmito běhy byl přitom časový odstup pouhých 25 min. V běhu na 100m př., které zdolala v čase 15,18 vt. obsadila také 3. místo. Celkem tedy pro družstvo nasbírala úctyhodných 36 bodů, což tvoří přesně jednu  třetinu všech bodů.

1. místo vybojovala také štafeta A na 4x400m ve složení Petra Jenyšová, Martina Hořáková, Petra Vašinová a Eva Šutová, která docílila času 4:08,71 min.

Další osobní rekordy byly překonány v běhu na 800m, kde na 3. místě doběhla Petra Vašinová v čase 2:17,66 min. a těsně za ní potom Martina Hořáková v novém osobním maximu 2:17,77 min. a Katka Bobotová v čase 2:20,39 min. Půlka byla také naši nejúspěšnější disciplínou.

4. místo ještě vybojovala Katka Bobotová na trati 1500m, když vyhrála běh B a časem 5:00,15 min. přeskočila i mnoho závodnic z běhu A. Dále potom Marie Dostálová v běhu na 5000m časem 18:59,36 min.

Na 6. místech doběhli Martina Hořáková na 400m př. časem 68,95 vt., dále potom štafeta A 4x100m ve složení Petra Jenyšová, Eva Šutová, Petra Vašinová a Martina Hořáková časem  52,09 vt.

7. místa obsadili Jitka Hošková v hodu diskem výkonem 30,13 m a štafeta B na 4x400m ve složení Romana Šutová, Hana Jelínková, Kamila Hořáková, Kateřina Bobotová  - 4:22,29 min.

Na 8. místě skončila Jitka Hošková v hodu kladivem za výkon 30,00 m.

10. místo obsadila štafeta B na 4x100m ve složení Romana Šutová, Kamila Hořáková, Hana Jelínková a Kateřina Bobotová časem 55,18 vt.

Na 11. místě doběhla na 100m př. Romana Šutová v čase 18,56 vt., v běhu na 400m Petra Jenyšová za 62,29 vt. těsně před Kamilou Hořákovou 62,45 vt.. a Hana Jelínková v běhu na 1500m v čase 5:10,49 min. 12. místo obsadila Jitka Hošková ve vrhu koulí výkonem 9,08m. 13. místo obsadila Jana Nevřalová v běhu na 5000m, když se zraněním docílila času 21:37,91 min.