Daniel Orálek a Jana Dorazilová opanovali jubilejní 40. ročník Chřibského maratonu

JUBILEJNÍ 40. ročník Chřibského maratonu se stal kořistí nejlepšího českého vytrvalce Daniela Orálka (AC Mor.Slavia Brno), který náročnou trať s převýšením více než 300 m zdolal v čase 2:41:29 hod. a dosáhl tak v Kroměříži už svého 4 triumfu. Na 2. místě opět doběhl "věčně druhý" Milan Adamec (MKS Ostrava) v čase 2:44:03 hod. Jako třetí protnul cílovou pásku Jiří Žák, který si poradil s nástrahami trati v čase 2:50:43 hod.

Mezi ženami obhájila své loňské vítězství domácí běžkyně Jana Dorazilová, která Chřibák zvládla na tuto trať v kvalitním čase 3:16:35 hod. Na druhém místě se v cíli objevila další domácí běžkyně Jitka Stehlíková v novém osobním rekordu na této trati 3:29:20 hod. (dosud 3:43:50 hod.). Na třetím místě potom doběhla Pavlína Šromotová z TTC Olomouc (3:41:25 hod.)

Letošního jubilejního ročníku se zúčastnilo celkem 90 běžců, z toho 6 běžkyň. Navzdory chmurným předpovědím počasí se dostavilo výstavní, zprvu polojasné, poté již slunečné počasí, bez větru a s příjemnou teplotou +12 stupňů C.

Ještě trochu statistiky: letošní ročník byl také jubilejní pro Václava Krejsu, který v okolí Kroměříže absolvoval svůj 400. maratón, čemuž odpovídalo i jeho startovní číslo. Jeho výsledný čas a umístění nejsou podstatné, obdivuhodná je ta jeho vytrvalost. V kategorii "muži E" doběhl na 2. místě Jíří Březina z Přerova, rekordman mezi českými maratónci. Dnešní byl jeho v pořadí 564. !!!

Doprovodný program tvořil 3. atletický desetiboj pro všechny děti v rámci programu "Atletika pro děti" a před startem maratonu seskočilo na travnatou plochu stradionu 7 parašutistů.